piątek, 25 września 2015

Z serii "Jak schudłam" część 1 - Przygotowanie.


Hej :) 
Na wstępnie bardzo chciałabym podziękować Wam za liczne komentarze pod postem, w którym wspomniałam Wam jak schudłam ponad 10 kg (link). 
Jeśli czytaliście posta wiecie, że nie napisałam zbyt wiele jak to zrobiłam, ponieważ chciałam wiedzieć, czy takie tematy na moim blogu w ogóle Was interesują. 
Byłam bardzo pozytywie zaskoczona, kiedy to wyraziliście chęć poznania moich sposobów nie tylko w komentarzach pod postem, ale również drogą mailową. 
Dlatego dziś właśnie ruszam z pierwszym postem. Jego temat jest bardzo ważny podczas odchudzania. 
Bez przygotowania na ogół nie ma ani motywacji, ani efektów. 
Jeśli chcecie wiedzieć jak ja przygotowywałam się do odchudzania, zapraszam do dalszej części posta.
Co prawda pojawił on się znacznie później niż miałam zamiar, niestety jednak byłam chora przez wiele dni, przez co też narobiłam sobie sporo zaległości. Post pojawiłby się jeszcze później, ale pomyślałam, że jednak wstawię go właśnie dziś :)1. ZANIM PRZEJDZIESZ DO ODCHUDZANIA NAJPIERW ODPOWIEDNIO SIĘ DO TEGO PRZYGOTUJ, PRZEMYŚL WSZYSTKO. 
Jeśli wstajesz rano i myślisz : "Od dziś zaczynam się odchudzać" to znak, że jeszcze się nie wsypałeś. Odchudzania nie zaczyna się z dnia na dzień. Jest to kwestia wielu dni przygotowań. Najpierw organizacja i nauka, określenie celów i drogi do nich. Kiedy to wszystko masz już przygotowane, dopiero możesz przejść do działania. 
Wiecie ile ja razy odchudzałam się właśnie tak aby szybko? Oj wiele, kończyło się to na ogół tego samego dnia, ewentualnie następnego. Dlaczego? Bo jak można się odchudzać nie mając odpowiedniego planu? Nie łudź się, że zrobisz go wciągu jednego dnia. Nie ma szans. Może teraz wydaje Ci się, że to takie łatwe. Ale za chwile przekonasz się, że jest to bardziej czasochłonne. 

2. DIETA - NIE PIERWSZA LEPSZA, NIE TA NA KTÓREJ CHUDNĄ WSZYSCY - TY TO NIE WSZYSCY. 
Najgorsze błędy jakie można zrobić podczas odchudzania? Dieta to największa pułapka. Wpadamy w nią często przez własną głupotę. A możemy z łatwością tego uniknąć. 
a) Nigdy nie szukaj diety przez hasła w Google : "Jak szybko schudnąć" , "Najskuteczniejsze diety" , "Jak zrzucić 5 kg w miesiąc" itp. Są to hasła pułapki. Za ich pośrednictwem wpadamy na fora, na których często udzielają się osoby, które nie wiedzą nic o zdrowym odżywianiu, chcą raczej szybko schudnąć kosztem zdrowia. Podają nam dietę typu "na śniadanie jajko, na obiad pomidor a na kolacje sama woda" i mówią, że jest to najskuteczniejsza dieta. Nawet zwykłe strony internetowe podają nam często złe informacje. 
b) Nie przechodź na dietę, która Ci "nie leży". Nie wytrzymasz na niej, a jeśli wytrzymasz, to po jej zakończeniu przytyjesz więcej niż schudłeś. Dieta powinna być przynajmniej znośna. 
 c) Naucz się najważniejszych zasad odżywiana. Wystarczy wiedzieć jakie produkty są zdrowe, a jakie nie. Ta wiedza wystarczy Ci na ułożenie odpowiedniej diety.


MOJE NAJWIĘKSZE BŁĘDY DOTYCZĄCE DIETY :
a) Przechodziłam na popularne diety, nie przemyślając swoich wyborów. Myślę, że dieta Dukan jest znana prawie wszystkim. Bardzo popularna. Przeszłam np na nią, z resztą, przechodziłam na wszystkie bardziej i mniej popularne diety. Kończyło się to źle.
b) Uparłam się na 5 posiłków dziennie, bo wszyscy mówią, że to najlepszy i najzdrowszy sposób. Faktycznie, o tym sposobie żywienia jest strasznie głośno. U mnie skończyło się to tyciem. Dlaczego? Nie ma na świecie sposobu żywienia, dzięki któremu wszyscy by chudli. Ja po wielu bardziej i mniej popularnych dietach postanowiłam przejść na pięć posiłków dziennie. Wyglądało to mniej więcej tak : Na ogół budziłam się około 6:00 godziny, do godziny 7:00 zjadłam śniadanie, a około 8:00 szłam biegać. Na godzinę 10:00 miałam zaplanowane II śniadanie. A na 13:00 obiad. Około godziny 14:00 trening, o 17:00 podwieczorek, między 18:00 a 19:00 trening siłowy, a o 20:00 kolacja. 
Wygląda to całkiem normalnie, ale normalne wcale nie było. Po pierwsze samo pilnowanie zegarka mnie denerwowało. Ale to jeszcze nie było aż takie złe. Gorsze było to, że na tej diecie cały czas czułam się źle. Śniadanie było dla mnie najważniejsze. Dostarczałam sobie wtedy dużą porcję zdrowych węglowodanów i białka. Po odczekaniu godziny zbierałam się do treningu. Kiedy przyszedł czas na II śniadanie w ogóle jeszcze nie byłam głodna, więc zjadałam malutki jogurt lub owoc. Ale zanim przyszła pora na obiad zdążyłam zgłodnieć bardzo, więc jadłam więcej niż powinnam. Oczywiście byłam tak bardzo najedzona, że na podwieczorek tak samo jak na II śniadanie nie miałam ochoty, więc jadłam coś bardzo małego. Jednak już przed kolacją byłam znów bardzo głodna, więc kiedy przyszła na nią pora napychałam się znowu... I robiło się takie błędne koło. A ja nie wiedziałam o co chodzi. No bo przecież każdy chwali tą dietę więc mój wzrost wagi na pewno nie jej przyczyną. Niestety, takie myślenie było błędem. Ale dojście do tego zajęło mi prawie pół roku.
c) Wyrzekłam się wszystkiego co "złe" . Na początek był cukier, kiedyś słodziłam trzy łyżeczki, teraz, już czwarty rok nie słodzę w ogolę, w sumie jeszcze wcześniej rzuciłam sól, kiedy miałam może trzynaście lat. Jednak te wyrzeczenia były jak najbardziej dobre. Jednak ograniczenie do zera wszystkich słodyczy i innych niezdrowych przekąsek i potraw to już przesada. Jeśli raz na tydzień zjesz kawałek ciasta, kilka kostek czekolady czy kiełbaskę z grilla to nic Ci się nie stanie, nie przytyjesz. Rezygnacja ze wszystkiego często kończy się rezygnacją z diety. Kiedy do tego doszłam, postanowiłam nagradzać się każdej niedzieli za trzymanie diety. Jadłam wtedy wszystko co chciałam, frytki, słodycze itd. Oczywiście zachowując przy tym zdrowy umiar, nie napychałam się, po prostu pozwalałam sobie na trochę szaleństwa. Dzięki temu było mi znacznie łatwiej trzymać dietę, bo wiedziałam, że za każde sześć dni dobrej diety będę mogła pozwolić sobie na coś "zabronionego":)


 3. TRENING - ZAWSZE DOBRZE PRZEMYŚLANY.
Niektórzy mówią, że podstawą w odchudzaniu jest dieta, inny że trening, a jeszcze inni, że dieta i trening są na równi. Jeśli chodzi o mnie, na pierwszym miejscu zawsze stał trening. Marzyły mi się okrągłe i twarde pośladki, jędrne uda, lekko wyrzeźbiony brzuch. Dietą tego jeszcze nikt nie osiągną, tu potrzebne były odpowiednie treningi, a prawidłowe żywienie było bardziej dodatkiem, który miał pomóc szybciej ociągnąć mój cel. Ale nie każdy ma tak samo,wszystko zależy co dla nas jest ważniejsze. Jednak pamiętaj o tym, że bez treningów Twoje ciało nie będzie tak jędrne jak z nimi, a samo odchudzanie zajmie Ci znacznie więcej czasu.
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO AKTYWNOŚCI 
Osoba, która nie była aktywna fizycznie powinna dać sobie mniej więcej miesiąc na przygotowanie ciała do treningów. Nigdy nie zaczynaj dużej aktywności z dnia na dzień. Najprawdopodobniej następnego dnia nie wstaniesz z łóżka bez problemu i po prostu zrezygnujesz. Pierwszy miesiąc powinien polegać jedynie na niewielkiej aktywności, która pomoże przygotować Cie do prawdziwych treningów.PRZYKŁADOWE TRENINGI PRZYGOTOWUJĄCE : 
Powinny trwać nie więcej niż 20 minut i zawierać lekkie ćwiczenia.
Na początek polecam minute skakanki, po 10-20 przysiadów, brzuszków i innych ćwiczeń siłowych, a na koniec około 5 minut rozciągania. Każdego tygodnia zwiększaj czas i liczbę powtórzeń. Drugi tydzień może wyglądać mniej więcej tak : trzy minuty skakanki, około 30 powtórzeń ćwiczeń siłowych (tzn. przysiady brzuszki, pompki itd. nie koniecznie musisz wykonywać każde z tych ćwiczeń, możesz ograniczyć się np. do dwóch), rozciąganie od pięciu do siedmiu minut. Trzeci tydzień : pięć minut skakanki, około 50 powtórzeń ćwiczeń siłowych, około 10 minut rozciągania. Czwarty, ostatni tydzień przygotowań : do dziesięciu minut skakanki, około 60-70 powtórzeń ćwiczeń siłowych, ponad dziesięć minut rozciągania. 
Innym pomysłem na miesiąc przygotowań są wyzwania, których jest mnóstwo w internecie, np. przysiady czy brzuszki. Nigdy nie zapominaj o odpowiedniej rozgrzewce, jak np. skakanka, bieg w miejscu czy pajacyki. Jeżeli nie masz skakanki, to nic, ruchy jakie wykonuje się z jej użyciem możesz wykonywać bez niej, ja tak robiłam zawsze. No i zawsze na koniec rozciąganie, nigdy z niego nie rezygnuj, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak bardzo jest ważne. Wykonując różne ćwiczenia rozciągające pomagamy mięśniom w szybszej regeneracji. 
Po miesiącu wybierz sobie zestaw treningowy, jaki najbardziej Ci odpowiada. Na ten temat będzie już inny, oddzielny post. 
UBIERZ SIĘ PRAWIDŁOWO! Nie ćwiczymy w jeansach, niewygodnych ubraniach czy butach. Każda kobieta powinna zafundować sobie biustonosz sportowy, jeśli masz duże piersi, a twój biustonosz nie radzi sobie do końca z ich utrzymaniem załóż pod niego swój normalny, ale wygodny biustonosz. Ubranie powinno być wykonane z elastycznego materiału, nie krępującego ruchu. A buty oczywiście sportowe. Nigdy nie ćwicz na bosaka. 4. JAK SIĘ ZMOTYWOWAĆ
Na niektórych motywująco działają zdjęcia szczupłych, wysportowanych osób. Powiem szczerze, że moja motywacja podczas oglądania takich zdjęć nie rosła za bardzo. A więc czym się motywowałam? Odpowiedź jest prosta - samą sobą. Stając przed lustrem, na ogól w sportowym biustonoszu i krótkich spodenkach, lub w bieliźnie, patrzyłam na swoje odbicie. Łapałam się za wałek na brzuchu, za duże uda. Myślałam wtedy, że jeżeli nie wezmę się za siebie będę wyglądała tak cały czas, a przecież nie podobam się sobie. Mówiłam do siebie, że trzeba wykonać trening, bo każdy jeden zbliża mnie do celu, że już niedługo nie będę tak wyglądała. Było to na tyle motywujące, że nawet nie wiedziałam kiedy zabrałam się za ćwiczenia. Po pewnym czasie nie musiałam się tak motywować, pierwszym powodem było to, że uzależniłam się od aktywności. a drugim, że już nie miałam co narzekać na swoje ciało. Z każdym dniem podobałam się sobie coraz bardziej.
Pamiętaj również, że najważniejszy spadek, to ten w centymetrach. Bo co Ci z tego, jeżeli waga pokaże 2 kg mniej,  skoro ani jeden centymetr nie spadnie? Na ogól bywa jednak inaczej. Kiedy zaczynami ćwiczyć przybywa nam masa mięśniowa, która jest znacznie cięższa od masy tłuszczowej. Więc waga może pokazać nam wzrost, ale za to centymetr powie nam prawdę. Kiedyś, po miesiącu aktywności fizycznej moja waga pokazała mi dwa kilogramy więcej, natomiast po zmierzeniu się centymetrem okazało się, że w sumie spadło mi 14 cm.PODSUMOWANIE
1. Daj sobie czas na przygotowania, nie zaczynaj odchudzania z dnia na dzień, bo nic z tego nie będzie.
2. Znajdź dietę, która będzie odpowiadała Ci w 100%. Powinna być ona na całe życie. 
3. Najpierw przygotuj się do aktywności fizycznej, to jedyny sposób, by nie stracić motywacji  w szybkim czasie.
4. Dobierz odpowiedni strój. 
5. Motywuj się sobą, nie innymi.
6. Waga nie jest tak ważna jak centymetry. 

To już chyba tyle na temat prawidłowych przygotowywań. 
Pierwszy miesiąc powinien polegać przede wszystkim na nich, to czas na przemyślenia, wejście w treningi i dietę. Nie rób niczego z dnia na dzień. Wtedy masz większą szanse na osiągnięcie celu. 

Jeśli macie pytania możecie zadać je w komentarzach pod postem lub mailem (sweet6663@interia.pl)
A może w następnym poście chcecie przeczytać o czymś konkretnym? Jeśli tak, napiszcie o czym :) 


14 komentarzy:

 1. O tak, post idealny dla mnie. Ja do odchudzania przygotowuję się od dawna, mam plan zacząć od października. Mam nadzieję, że mi się uda ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dogodziłaś mi tym postem. Oj bardzo! :D Przeczytałam cały i ciągle mi mało. Z niecierpliwością czekam na kolejne części. Sama postanowiłam się odchudzać ale trochę brak mi motywacji do ćwiczeń. O ile dietę mogę trzymać to regularne ćwiczenie już mi nie wychodzi. :p

  OdpowiedzUsuń
 3. ja jestem strasznym leniem i chyba bardziej niż dieta przerażają mnie ćwiczenia.. nigdy nie lubiłam ćwiczyć :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam tak samo. Aktualnie nie chciałbym schudnąć, ale wiem, że łatwiej byłoby mi mniej jeść niż dużo ćwiczyć :D

   Usuń
 4. Świetny post ! Gratuluję zrzucenia 10 kg ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeden "nieprawidłowy" posiłek w ciągu tygodnia przyśpiesza metabolizm. Oczywiście pod warunkiem, że ten jeden jest faktycznie JEDNYM W CIĄGU TYGODNIA a nie jednym co dwa dni ;P Dieta może być smaczna i ciekawa, bez jakiś wielkich wyrzeczeń. Ciężej jest z treningami, jak ktoś nie lubi się męczyć to będzie problem... ja na szczęście uwielbiam wylewać litry potu z siebie i sapać jak pies podczas treningów na siłowni ;P
  Również i ja gratuluję zrzucenia 10 kg! Piękna, duża liczba. Wielki plus za to, że z tego co czytam wszystko było robione z głową ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Podoba mi się ten post, trochę mnie zmotywowało, choć z natury jestem leniwa.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajnie się czytało :P Ja cały czas zaczynam i tak jak szybko zaczynam tak szybko kończę ! Popełniałam wiele błędów,o których piszesz ... I tu masz racje - trzeba sie po prostu na to przygotować ! Może i mnie się kiedyś uda :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny post :D gratuluję takich świetnych efektów i zazdroszczę wytrwałości :) Ja również długo ćwiczyłam i byłam na diecie, ale musiałam przestać, bo za bardzo spadła mi waga i mam sporą niedowagę :/ jak tylko wrócę do swojej wagi znowu zacznę ćwiczyć :D
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :*
  http://madeleineee1994.blogspot.com/2015/09/leather-skirt.html

  OdpowiedzUsuń
 9. no to troszkę się zmotywowałam

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja od zawsze jestem zbyt szczupła i próbuję przytyć :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja kiedyś właśnie na Dukanie schudłam 20 kilo. Od diety w ciągu 2 lat prawie wróciłam do wagi sprzed odchudzania i teraz próbuje znów przejść na dietę ale strasznie opornie mi to idzie. Niestety nie znoszę ćwiczyć i to jest mój główny problem :< Zaro ruchu mi wychodzi

  OdpowiedzUsuń
 12. ja schudlam 20 kilo , nadal chudne tzn wygladam szczuple choc waga stoi w miejscu :) buduje miesnie :)

  OdpowiedzUsuń

Moja lista blogów

Etykiety

Recenzje Moje stylizacje Kosmetyczni ulubieńcy Makijaż Pielęgnacja włosów Pielęgnacja twarzy Zaful Pielęgnacja ciała Z mojego życia Avon Nowości Shein Paznokcie 100% naturalne Nowości miesiąca Włosy ulubieńcy 2017 Moda Sammydress Zdrowie rosegal Moje odchudzanie O blogu Ulubieńcy 2016 zdrowy tryb życia odchudzanie ciąża i macierzyństwo Box Only You Only You Verona macierzyństwo zdrowe produkty Akcje urodowe Health Box zdrowe jedzenie Dresslily Dresslink Gamiss olejki Dermedic Wygrane rozdania produkty spożywcze Bell Ciało Farbowanie włosów Mydła Peelingi Romwe Rosewholesale Sukienka Shein bikini canpol moda w ciąży zdrowa kuchnia Farby do włosów GlySkinCare Ingrid Perfumy ZWOW ciążowe stylizacja diagnosis naturalne kosmetyki produkty naturalne zapachy Born Pretty Store Canpol Babies Cosmo Spa Demakijaż FitLoveBox Fitomed Krem do twarzy Lakiery do paznokci Maska do włosów Maski do włosów Moje zbiory Odżywki do rzęs Optima PLUS Podkłady Przemyślenia ciąża dieta niemowlaka fotogadżety makijaż twarzy pędzle do makijażu recenzja rozszerzanie diety szampon treningi zamówienie Shein Costasy Kallos Kurtka L'oreal Lily Lolo Makijaż ust Oasap Przegląd sklepów Rozdanie Vita Liberata White Flower's Współprace Zamówienie Dresslink akcesoria do makijażu. bielizna box efekty odchudzania gadżety krem BB novaclear paletka cieni podkład puder recenzje spożywcze stroje kąpielowe trening trnd zamówienie zaful ćwiczenia Banggood Bell hypoallergenic Bluzka Dresslink Buty Buty Zaful Chocolissimo Czas na buty DIY Farba do włosów L'oreal Gobli Health Box grudzień Health Box listopad Initiale Kremy do rąk Kremy do twarzy Kurtka Shein LashVolution Lirene Maska pee-off Maskary Matowe szminki Maybelline Moje włosy Murier Mygiftdna Nivea Nowości Marca Nowości Stycznia Nowości grudnia Nowości lutego Oleje naturalne Pszczela Dolinka Pudełko niespodzianka Płaszcz Shein RevitaLash Rimmel Rzęsy Samoopalacz Secret Soap Serum ShinyBox Soczewki Spódniczka Romwe Stylizacje gwiazd Sztuka Mydła WishList Ziaja adidasy dresslink bielizna zaful biogo biogo.pl biotanic biovax biustonosz zaful dieta dziecka do kąpieli ecostory efekt po miesiącu efekty treningów efekty ćwiczeń gąbeczka do podkładu henna do brwi idealna paletka cieni jak schudnąć korektory kosmetyki mineralne lampa LED mama's marion maska masło do ciała matowa pomadka matowa szminka moda dziecięca mydła naturalne niemowlę nowości Born Pretty Store nowości czerwca nowości lipca nowości listopada nowości maja nowości zaful odżywka olej kokosowy pielęgnacja dziecka pierwszy miesiąc rozszerzania diety plany treningowe preparaty do paznokci prezenty prezenty personalizowane przed i po ramoneska Shein ronney ryor spódniczka strój kąpielowy szczoteczka do podkładu słodkości słodycze top zaful vivro współpraca z shein wyniki wyniki rozdania włoska kuchnia your natural side z olejkiem kokosowym zamówienie sammydress zdrowe słodycze świece 0 3 algi 3% retinol Annabelle Minerals Anthyllis Anthyllis Szampon i odżywka Antyperspiranty Artego Beautybigbang Bell Velvet Story Ber de Ver Biała sukienka Romwe Bielenda BioIndygo Biodermic Laboratoire de Beauté Bioema Bioer Bione Bionigree Bioteq Bluzka w panterkę BonPrix Buty dresslink CNDirect Candle Online Catrice Catrice - Podkład All Matt Plus Catrice podkład Cece of Sweden Chanel No.5 Cosmepick Crema al Latte Czarna sukienka z wiązaniami Czerwona herbata "Spacer kochanków" Denko Detoks Dom soczewek Dressgal Ekspresowy suchy szampon do włosów Emulsja z kwasem glikolowym 10% Enklare Eveline Fabulous Self Tan Lotion Fit Fit Me Anti-Shine Stick 2w1 Fitokosmetik Fresh&Natural Glis Kurr GlySkinCare włosy Glycolic peel Golden Rose Gwiazdy Gwiazdy Pod Lupą Hair Jazz Hair Repair Halloween Health Box edycja przedpremierowa Health Box październik Hello Nature Hello Slim Herbatint Hooy Initiale kolagen morski Initiale oliwka Intense C Serum na przebarwienia Inveo Jak nakładać podkład mineralny Kallos Banana Kallos Crema al Latte Kardigan Shein Klamry do włosów Kolagenowa maska do twarzy ze złotem Kolagenowe płatki pod oczy ze złotem Kombinezon Shein Koronkowa sukienka Krem do twarzy ze złotem Krem z kwasem migdałowym i polihydroksykwasami Kremy pod oczy Kurtka z kożuszkiem L'Oreal Preference L'biotica L'biotica Biovax L'oreal P12 LC+ maska złuszczająca Lambre Lampa UV/LED Lateksowe legginsy Legginsy Dresslink Linzi Clip Liqpharm Liquid Matte Lokówka babyliss Mama's Żel do higieny intymnej Manufaktura Apteczna Marula Dry Oil Self Tan SPF 50 Maseczka-Peeling K+K Maska regenerująca na tkaninie Matowe pomadki Matt Creation Butterfly Maurisse Mała czarna Metamorfozy Miss Butterfly Modowe inspiracje Mollon Pro Mollon Pro - Regenerujący olejek różany do skórek i paznokci Montibello Mrs. Potter's Mythic Oil Mój krem 12 NOU Secret Blanc Nacomi Najlepsza maseczka nawilżająca Natan testuje Neauty Minerals Nectar of Nature Nicolle Nicolle 001 Nie polecam Nowości luty Oczyszczanie twarzy Odbudowujący balsam do włosów Olej z opuncji i Mango Odżywka olejek kokosowy Olej hydrofilowy do kąpieli i pod prysznic Olejek arganowy Olejek samoopalający Ombre Ombre L'oreal Opalanie Orzechowy regenerujący balsam Orzechy brazylijskie Ozspecials P12 Granatowa Perłowa Czerń Paese Paese Puder rozświetlający Palette Match System set 6 Pantene Paradis Peggy Sage Perfect Butterfly Perfumy Glantier Perfumy Lambre Perfumy Nicolle Pharmaceris Phar­ma­the­iss Pierre René Pierre René PROFESSIONAL Podkład Royal Mat Podsumowanie Polskie skarby Pose Produkty koreańskie Przesyłki Puder bambusowy Puder rozświetlający Pudrowa szminka PureQueen Pędzle Dresslink Receptury Babuszki Agafii Regenerująca odżywka do włosów Regenist ARS3 Ursolical Rozkloszowana sukienka Rozkloszowana sukienka Romwe Saal-Digital Saint Tropez Schwarzkopf Seche Vite Secret Garden Sensilis Serum nawilżająco-wygładzające Serum olejkowe - odżywcze Shiseido Fino Skin UP Skin79 Sleek Line Sleek Line Colour Sole Spodnie Dresslink Stymulujący krem regenerujący na noc Stymulujący krem wzmacniający na dzień Sudio Sweden Sukienka Sukienka Romwe Szara kurtka Szara kurtka Shein Sól himalajska Teatox Tonik Gly Mist Top Coat Tropikalny solny peeling Ultimate Oil Elixir Ultimate Repair Vasa bla Velvet Matte Velvet Story Vollare Wake Me Up Z apteki Zamówienie z Romwe Zapowiedzi Ziaja kaszmirowa kuracja Ziaja szampon i odżywka Ziarna Inków a.i Polska akcesoria do makijażu akcesoria kosmetyczne algi morskie aloe vera aloha asymetryczna spódniczka balsam do ust bell bandi baton Warszawski baza pod makijaż bell wielozadaniowy korektor do twarzy biała kredka biała sukienka biało-czarna sukienka shein bielizna zalando bikini shein bikini. stroje kąpielowe bingospa bio henna bispol biustonosz biustonosz sportowy bluza zaful bluzka Shein blw blw mówimy nie bomber branosletki sammydress brwi buty fluorescencyjne błękitna glinka chiński sklep cukier brzozowy czarna henna do brwi Rewia czarna spódniczka czarna sukienka czarna sukienka Shein czarna sztuka czarne mydło czekolada czerwona podeszwa czerwona szminka czy e-papierosy szkodzą dekoracje dekoracje domu dekoracje ogrodu dieta do ciała i włosów do domu domowe SPA domowe kosmetyki dres dress dresy zaful dziecko e-papieros e-papierosy e-prezenty eGo-C Twist eGo-C Twist 1100mAh emolienty etui etui na telefon etuo etuo.pl eyeliner eyeliner dresslink fioletowy szampon fitlovebox lipiec floslek fotobum fotokaledarz fotoksiążka fotopoduszka gadżety na telefon gotowanie gąbeczki do podkładu health box czerwiec health box kwiecień health box maj health box styczeń herbata. higiena intymna hipp jak nawiązać współpracę z shein jak ułożyć plan treningowy jak zacząć ćwiczyć jak ćwiczyć jakie ćwiczenia pomagają schudnąć jillian michaels joico kolagenem i kreatyną kombinezon kombinezon moro komplet dresowy Romwe konturówka do ust korektor kozaki kozaki za kolano kredka do oczu krem bb panterka krem do biustu krem do pielęgnacji biustu krem na dzień krem na rozstępy krem pod oczy krem pod oczy lavera krem przeciw rozstępom krótki top kuferek do makijażu kurta Shein kurtka bomber lakier monohybrydowy lakiery do włosów lampa UV lavera lokówka loreal lotion samoopalający lovi magnesy majtki Ozspecials maseczka brązująca maseczka na noc maseczki maska w płacie maska złuszczająca masło kawowe masło migdał i kokos mat liquid lips mata piraci matowy błyszczyk mel b mezoterapia mini recenzje mity o odchudzaniu modny kolor moro multifan mus pod prysznic mus pod prysznic nivea mój krem 11 mój krem 9 nagietkowy solniak naturalny krem pod oczy niebieska glinka niebieska spódniczka notes personalizowany nowości gamiss nowości kwietnia nowości maj nowości października nowości września nude nudziaki nuk ochrona słoneczna od kuchni odżywka do rzęs odżywka do włosów olej cacay olej hydrofilowy olej makadamia olejek na rozstępy olejek przeciw rozstępom olejek w kremie olejek w kremie marion oleokrem oleokrem biovax opaska na włosy opiva organic shop organizer na pędzle orientana orzechy orzechy nerkowca orzechy włoskie paleta podkładów peeling bell peeling błotny peeling do ust peeling enzymatyczny pielęgnacja oczu pielęgnacja okolic oczu pielęgnacja paznokci pielęgnacja stóp piękne cienie podkład mineralny podkład w sztyfcie pomadka Kylie pomadka bell pomadki nude pośladki puder bambusowy ingrid puder ryżowy puder sypki pudrowa szminka bell pędzel do cieni pędzel do podkładu pędzle gamiss pędzle sammydress płyn do twarzy płyn micelarny płytki do stempli ramoneska recenzja e-papierosa riri roller rozświetlający suchy olekek arganowy różowa szminka różowy top samydress sera do rzęs serum Bionigree serum fitomed serum floslek serum multifunkcyjne floslek shein skienka w paski skórzana kurtka skórzana kurtka shein skórzana ramoneska smartwatches smoczki smycz soczewki i okulary spinner spodnie spodnie shein spodnie zaful spódniczka zaful stemple stemple do paznokci stojak na pędzle stolik śniadaniowy stolik śniadaniowy personalizowany stragan zdrowia stringi Ozspecials strój dresowy strój kąpielowy shein strój treningowy stylizacja włosów suchy olejek suchy szampon sukienka Dresslink sukienka maxi sukienka w kratkę super kokos szampon i odżywka szampon koloryzujący szampon koloryzujący Verona szampon koloryzujący ciemny brąz szary szary biustonosz sportowy szczoteczki do podkładu szminka bell szminka w kredce bell szorty szorty Zaful szorty sportowe sztuczne rzęsy szybkie rozdanie sól kąpielowa słuchawki tank top tonik top top sportowy top z ozdobnymi paseczkami top zim torebka sammydress torebka zaful torebki zaful ubrania ubranka na telefon ujędrnianie ciała układanie planu treningowego usta vivio witamina E wod woda kokosowa woda kokosowa riri współpraca Ozspecials współpraca z Dresslink współpraca z Zaful wszystko o -papierosach wybór smoczków włoskie produkty zabawki zakupy w Shein zalando zamówienie rosewholesale zarna kurtka zatrzymanie młodości zdjęcia zegarek sammydress zestaw pędzli zestaw pędzli gamiss zmiany zmiany zuzka light świece zapachowe Żel do higieny intymnej Żywimy z pasją żel pod prysznic. mus do ciała