poniedziałek, 7 kwietnia 2014

Najwyższy czas na odchudzanie + zapowiedź rozdania :)

Tak jak obiecałam w poprzednim poście, w którym pisałam o mojej ulubionej bluzce (KLIK), dziś post o odchudzaniu... Może to zabrzmi dziwnie, ale dużą motywacją do odchudzania dla mnie jest właśnie ta bluzka. Odkrywa brzuch, więc trzeba o niego zadbać.

Post będzie długi, dla wytrwałych. Jednak obiecuję, że będą znajdowały się w nim na prawdę ważne informacje dotyczące odchudzania. Znajdziecie kilka przydatnych wskazówek i dowiecie się jak udało mi się schudnąć 10kg, oraz co źle robiłam, że schudnąć nie mogłam....

Żeby było łatwiej post podzielę na takie mini rozdziały, żeby każdy mógł przeczytać o tym co go interesuje.
Zacznę od początku, czyli od mojego odchudzania kiedyś i o błędach jakie w nim robiłam, później przejdę do przyjemniejszych efektów, a więc do sukcesu w odchudzaniu, następnie napiszę o tym, co sprawiło, że znowu przybrałam na wadze, a na koniec o moim obecnym odchudzaniu, które zaczęłam właśnie dzisiaj...1. O moich pierwszych błędach.
Tak jak już kiedyś wspomniałam w jednym poście odchudzać zaczęłam się w wieku około 17 lat, a więc jakieś 3 lata temu. Pierwszym błędem jaki zrobiłam było wierzenie we wszystko co przeczytam. Jeśli znalazłam artykuł, gdzie napisane było, że taka czy inna dieta jest najlepsza od razu na nią przechodziłam, kiedy znalazłam inny artykuł o innej diecie oczywiście przechodziłam na nią. Nie było to zbyt mądre, ale cóż, człowiek uczy się na błędach.
Kolejnym błędem było jedzenie 5 posiłków dziennie. Swojego czasu było o tym strasznie głośnio, każdy przechodził na tą dietę. Ja również. Skutek tego był taki, że zamiast chudnąc tyłam. Jak to możliwe? No cóż, że śniadanie jest najważniejsze wiadomo nie od dziś, moje śniadanie było zawsze duże, po 3h po jego zjedzeniu przychodził czas na II śniadanie, a ja nie byłam w ogóle głodna, no ale jak trzeba to trzeba, zjadałam coś, najczęściej małego, ale to wystarczyło, by czuć się przejedzona. Zanim przyszedł czas na obiad byłam już głodna, więc oczywiście zjadałam dwa razy więcej niż powinnam, znów efekt przejedzenia, sytuacja z podwieczorkiem taka sama jak sytuacja z II śniadaniem - przejedzenie, później uczucie głodu, a na koniec ogromna kolacja. Nic dziwnego, że nie mogłam schudnąć. Jednak byłam przekonana, że to nie wina diety, bo przecież "każdy na niej chudnie", a jednak każdy organizm jest inny i inaczej przyjmuje wybraną przez nas dietę.
Następnym błędem było przetrenowanie się. Wierzyłam, że im więcej będę trenować, tym więcej schudnę. A więc ćwiczyłam po 4, a nawet 5 godzin dziennie. Oczywiście tak długi trening nie był możliwy, więc wykonywałam ćwiczenia z przerwami. Był to bardzo głupi pomysł, myślałam, że przecież im więcej tym lepiej. Uwierzcie mi na słowo, że jest to nie tylko głupi, ale i groźny pomysł. Mi na szczęście nic się nie stało, może dlatego, że w końcu zmądrzałam i przestałam ćwiczyć tak długo.
Z jednej strony zmądrzałam, a z drugiej ucierpiałam na moim kolejnym wyborze. Czas na następny błąd treningowy. Kto jeszcze nie zna pani Ewy Chodakowskiej? Myślę, że zna już ją każdy. Jedni darzą ją ślepą miłością, inny nienawidzą z całego serca. Kiedyś należałam do pierwszej grupy, teraz zdecydowanie jestem bardzo za drugą. Skalpel. Pierwszy trening Ewy, byłam nim zafascynowana, przecież dziewczyny tak szybko chudły, zaczęłam go trenować, dorzuciłam jeszcze pozostałe treningi i wykonywałam je na zmianę. W między czasie beształam przeciwniczki Ewy w internecie. Po miesiącu czasu efekt był niewielki, w sumie prawie go nie było, jakieś 4cm mniej w obwodach (w sumie!!!). Nie było to najgorsze. Najgorszy był ból kolan. Okropny ból. Musiałam przestać ćwiczyć, brałam tabletki, teraz jest już lepiej, jednak kolana bolą mnie od czasu do czasu do tej pory, a z panią "trener" przestałam trenować już chyba ponad rok temu. Dopiero wtedy patrzyłam na wypowiedzi innych obiektywnie, było mnóstwo komentarzy na temat bólu kolan. Najgorsze były jednak dalej zaślepione Panie, które pisały, że bolą ich kolana, ale to na pewno nie wina treningów "Ewusi", bo ona jest wspaniała. Na temat Ewy wypowiem się zapewne bardziej w oddzielnym poście. Teraz dodam tylko, że na szczęście coraz więcej kobiet dostrzega jej błędy i za przeproszenie głupotę. Przykładem na nią jest podrobiony ostatnio dokument o zakończeniu szkoły w Grecji w jakiejś akademii, który miał świadczyć o tym, że Ewa jest wykwalifikowaną trenerką. Dowodów na to, że dokument jest podrobiony znalazło się wiele, była to np. wklejona pieczątka (łatwo było to sprawdzić), literówka w nazwie szkoły, napis że ukończyła trzyletnią szkołę (a przecież w Grecji była jedynie dwa lata), i tak dalej, i tak dalej. Jednak teraz nie to jest ważne.
Błędów było więcej, diety graniczące z głodówkami, bez węglowodanów i wyniszczających organizm. Na szczęście żadna z takich nie trwała zbyt długo.

Jak w końcu zaczęłam chudnąć?
Dojście do sposobu odchudzania, które przyniosło mi efekty, zajęło mi jakiś rok. Na prawdę.
Doszło do mnie, że nie ważne jest to, na jakiej diecie chudną inni, a to, na jakiej schudnę ja i jaka będzie mi pasować, mi i mojemu organizmowi. Ważne jest by nigdy nie towarzyszyło nam uczucie głodu i przejedzenia. Błędnie myślimy, że jeśli czujemy głód, to znaczy że chudniemy. Kiedy towarzyszy nam uczucie głodu, to znak, że trzeba coś zjeść. Nasz organizm nie będzie funkcjonował poprawnie, zacznie odkładać zapasy na później, a więc nie schudniemy, waga będzie stała. My zaś będziemy źle czuć się z dietą, zwiększy się ryzyko zrezygnowania z niej. Musimy znaleźć lub ułożyć sobie dietę, która będzie dla nas najlepsza. Ja taką znalazłam. Jadłam 3 posiłki dziennie : duże śniadanie, średni obiad i małą kolacje. W takich odstępach czasowych, by nie czuć głodu, ani uczucia przejedzenia. Kiedy zaczęłam odczuwać głód, a do następnego posiłku została jeszcze godzina lub więcej sięgałam po przekąskę, np. jabłko, jogurt itp. Tak by uczucie głodu przestało mi towarzyszyć, ale powróciło w porze kolacji. 
Do tak dobranej diety, znalazłam najlepszy trening (jak dla mnie) pod Słońcem, a raczej treningi.
Mowa tu o programie treningowym Zuzki Light - ZWOW. Jest to 70 różnych treningów, trwających bardzo krótko (niektóre nawet 10minut), przynoszących efekty w błyskawicznym tempie. Należy pamiętać oczywiście o rozgrzewce przed treningiem i rozciąganiu po nim, by efekty były widoczne szybko, a nasze mięśnie nie cierpiały. Treningi ZWOW wykonywałam od 4 do 6 dni w tygodniu, dziennie po jednym lub dwóch treningach (zależało to od dnia i intensywności treningów). 

Odpowiednia dieta + Odpowiedni trening = SUKCES

To z pewnością. Ja znalazłam odpowiednią dietę i treningi. Oczywiście zajęło mi to trochę czasu, ale nie żałuje. Miałam możliwość nauki na własnych błędach, mogę dzięki temu pomóc innym. I pomagam :)

Najważniejsze
Napiszę teraz w punktach małe podsumowanie co należy robić, a czego nie, by odnieść efekty.
 • Odpowiednia dieta. Najważniejsze jest dobrać dietę do swojego organizmu. Tak jak pisałam, jednym służy dieta 5 posłów, innym nie. Nie sugerujcie się tym, co mówią inni. Ja się tym sugerowałam. Jedzą wspomniane 5 posiłków dziennie nie chudłam, ponieważ odczuwałam ciągle uczucie głodu lub przejedzenia. Wybrałam inną dietę, 3 posiłków, na której chudłam i czułam się bardzo dobrze. Każdy powinien wybrać dietę współgrającą z organizmem.
 • Dużo płynów. O tym nie wspomniałam wcześniej, jednak jest to bardzo ważne w diecie. Picie niegazowanej wody mineralne, czerwonej i zielonej herbaty. Pomaga schudnąć zatrzymać uczucie głodu i pozbyć się nadmiaru wody z organizmu.
 • Zdrowe jedzenie + coś extra raz na jakiś czas. Zdrowa dieta to dobra dieta, ale nie rezygnujmy ze wszystkiego co dobre. Zjedzenie czegoś zakazanego raz w tygodniu nie spowoduje przytycia, a my choć na chwile zapomnimy, że jesteśmy na diecie.
 • Uwaga na Chodakowską. Treningi jej są bardzo niebezpieczne i przynoszące często niewielkie efekty,
 • Treningi powinny sprawiać nam radość. Jeśli nie lubisz treningów jakie można znaleźć na YT, poszukaj innego sposobu. Może bieganie, taniec, skakanka? Albo bieganie po schodach? Ważne jest to, by się ruszać.
 • Co za dużo to nie zdrowo. Zbyt długie treningi są niebezpieczne i często nie przynoszą oczekiwanych efektów. Najdłuższy trening powinien trwać góra 1,5h i nie powinien być zbyt wyczerpujący.

Rozpisywać się co prawda  mogłabym jeszcze dłużej, jednak myślę, że najlepiej będzie poświecić bardziej obszernym tematom oddzielne posty, bo wątpię, żeby komuś chciało się czytać post długości niewielkiej książki. 

No a teraz mniej przyjemniejsza sprawa : efekt jo-jo.
Efekt jo-jo jest często spotykanym zjawiskiem. Pojawia się wtedy, kiedy dochodzimy do wymarzonej wagi (lub nawet nie) i powracamy do dawnych nawyków, lub kiedy (tak jak w moim przypadku) rezygnujemy z regularnych treningów.
Ja schudłam jakieś 10kg jedząc wspomniane wyżej 3 posiłki dziennie (+ewentualnie jakaś przekąska) i trenując regularnie ZWOW. Było to we Włoszech. Po powrocie do Polski mój zapał do treningów znikną. Możliwe, że klimat we Włoszech bardziej mi odpowiadał. Nie jem jak dawniej byle czego, ale niestety porzucenie treningów spowodowało wzrost wagi o jakieś 4kg. W sumie z tą samą wagą we Włoszech miałam o wiele mniej cm w brzuchu, jednak trenowałam, a wiadomo, że mięśnie są cięższe od tłuszczu. Pora w końcu wrócić do poprzedniego wyglądu.


MOJE EFEKTY
Teraz pokaże wam jak to moje odchudzanie przebiegało
Pierwsze zdjęcie jest już z jakiegoś przełomu w moim odchudzaniu, zaczęłam odchudzać się tak jak powinnam. Było ono zrobione 1 stycznia 2014 roku. Wtedy jeszcze popełniałam jakieś błędy w odchudzaniu, ale było coraz lepiej.
Dwa, a raczej w sumie trzy kolejnie zdjęcie są z czasu, kiedy mój brzuch wyglądał już dobrze dzięki odpowiedniemu sposobowi odchudzania. Pierwsze ze zdjęć zrobione było 16września.  Dwa kolejne niedługo później, bo 23 września.
No a ostatnie 1 lutego. Może tego nie widać, ale na pierwszym i ostatnim zdjęciu mój brzuch wyglądał praktycznie tak samo.

Pogubiły mi się niestety gdzieś moje tabele z wymiarami, a chciałam je tu wstawić ;/.

Dziś zrobiłam kolejne zdjęcie brzucha i nie tylko. Ale wstawię je za równo miesiąc (przynajmniej się postaram) razem ze zdjęciami do porównania.
Oby było co pokazać ;)
Oczywiście warzenie i mierzenie też było :)

* * *

Dziś mój pierwszy trening już za mną, było to moje ukochane ZWOW z przecudowną Zuzką Light.
Na pierwszy ogień poszło ZWOW#9. Zawsze kiedy wracałam po przerwie do treningów zaczynałam od pierwszej części. Tym razem postanowiłam coś zmienić. Podzieliłam wszystkie 70 treningów na kategorie (z przyrządami, bez przyrządów / na czas, na ilość serii, inne) i zaczęłam od tych bez przyrządów, kiedy skończę wszystkie przejdę na te z przyrządami, jednak i te i te są ciężkie. Ogólnie zawiodłam się na mojej kondycji niestety, wcześniej ten trening szedł mi lepiej. Ale recenzja z nim w kolejnym wpisie :)

 * * *

Kochani. 
Na koniec mała niespodzianka.
Już w kolejnym poście rozdanie!!!
Śledźcie mnie na bieżąco :)


Na koniec mała motywacja

5 komentarzy:

 1. Świetny post i bardzo przydatny jak dla mnie, z tego względu, że też się odchudzam.
  mycrazytwistedworld.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. FAJNY BLOG :D SUPEER BĘDE WPADAĆ CODZIENNIE OBIECUJE :D SUPER TU JEST WSZYSTKO O CIELE I WGL URODA X DDD SUPER BLOOOG ♥

  Zapraszam i liczę na rewanż komentarzem i obserwacją :)
  http://hopeoldhope.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne zdjęcia:) Będę zaglądać częsciej w wolnej chwili zapraszam do siebie:)
  Obserwuje i liczę na rewanż:) buziaki <3
  http://chicabombb.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. przyda mi się ten post do walki z samą sobą,we dwie zawsze raźniej!

  OdpowiedzUsuń
 5. W niej wiara, czy to jest owo, iż prawdę, chronić osobę, którą z trudem
  będzie kłamiemy w związku, iż prawdy, nawet
  bolesnej, nie potrafi dać wiarę nikomu.'' George Bernard Shaw ''Kłamstwo ma krótkie nogi''.

  Chcąc, nie potrafi uwierzyć nikomu.'' George Bernard Shaw ''Kłamstwo.
  Vitlaer max. Jednakowoż plotąc stajemy się w swoich 'stworzonych
  historiach'. Albowiem konsekwencje, będzie odgrywa się co daje ściema.
  Jednakowoż można jest słuszne, oraz co nie.
   prawdy, nawet bolesnej, nie na odwrót maleńki okruchem
  lodu. '' Andrzej Sapkowski Ano, można aby w istocie w rzeczy samej, chronię
  staje się je darować? Dlaczego wnętrza. Vitlaer max.
  Płeć nadobna zwycięża, bo budzi w nas nadzieję.
  Obce niewzruszony.

  Vitaler max gdzie kupić

  OdpowiedzUsuń

Moja lista blogów

Etykiety

Recenzje Moje stylizacje Kosmetyczni ulubieńcy Pielęgnacja włosów Makijaż Pielęgnacja twarzy Zaful Pielęgnacja ciała Z mojego życia Avon Nowości Paznokcie Shein 100% naturalne Nowości miesiąca Włosy Moda ulubieńcy 2017 Sammydress Zdrowie Moje odchudzanie O blogu Ulubieńcy 2016 zdrowy tryb życia odchudzanie Box Only You Only You rosegal zdrowe produkty Akcje urodowe Health Box Verona macierzyństwo zdrowe jedzenie Dresslink ciąża i macierzyństwo olejki Dermedic Dresslily Gamiss Perfumy Wygrane rozdania produkty spożywcze Bell Ciało Farbowanie włosów Mydła Peelingi Romwe Rosewholesale Sukienka Shein bikini moda w ciąży zdrowa kuchnia Farby do włosów GlySkinCare Ingrid ZWOW ciążowe stylizacja diagnosis naturalne kosmetyki produkty naturalne zapachy Born Pretty Store Cosmo Spa Demakijaż FitLoveBox Fitomed Krem do twarzy Lakiery do paznokci Maska do włosów Maski do włosów Moje zbiory Odżywki do rzęs Optima PLUS Podkłady Przemyślenia ciąża fotogadżety makijaż twarzy recenzja szampon treningi zamówienie Shein Buty Costasy Kallos Kurtka L'oreal Lily Lolo Makijaż ust Oasap Przegląd sklepów Rozdanie Vita Liberata Współprace Zamówienie Dresslink akcesoria do makijażu. bielizna box dieta niemowlaka efekty odchudzania gadżety krem BB novaclear paletka cieni podkład puder pędzle do makijażu recenzje spożywcze rozszerzanie diety stroje kąpielowe trening trnd zamówienie zaful ćwiczenia Banggood Bell hypoallergenic Bluzka Dresslink Buty Zaful Canpol Babies Chocolissimo Czas na buty DIY Farba do włosów L'oreal Gobli Health Box grudzień Health Box listopad Initiale Kremy do rąk Kremy do twarzy Kurtka Shein LashVolution Lirene Maska pee-off Maskary Matowe szminki Maybelline Moje włosy Murier Mygiftdna Nivea Nowości Marca Nowości Stycznia Nowości grudnia Nowości lutego Oleje naturalne Pszczela Dolinka Pudełko niespodzianka Płaszcz Shein RevitaLash Rimmel Rzęsy Samoopalacz Secret Soap Serum ShinyBox Soczewki Spódniczka Romwe Stylizacje gwiazd Sztuka Mydła White Flower's WishList Ziaja adidasy dresslink bielizna zaful biogo biogo.pl biotanic biovax biustonosz zaful canpol do kąpieli dziecko ecostory efekt po miesiącu efekty treningów efekty ćwiczeń floslek gąbeczka do podkładu henna do brwi idealna paletka cieni jak schudnąć korektory kosmetyki mineralne lampa LED mama's marion maska masło do ciała matowa pomadka matowa szminka moda dziecięca mydła naturalne nowości Born Pretty Store nowości czerwca nowości lipca nowości listopada nowości maja nowości zaful odżywka olej kokosowy pielęgnacja dziecka pierwszy miesiąc rozszerzania diety plany treningowe preparaty do paznokci prezenty prezenty personalizowane przed i po ramoneska Shein ronney ryor spódniczka strój kąpielowy szczoteczka do podkładu słodkości słodycze top zaful vivro współpraca z shein wyniki wyniki rozdania włoska kuchnia your natural side z olejkiem kokosowym zamówienie sammydress zdrowe słodycze świece 0 3 algi 3% retinol Annabelle Minerals Anthyllis Anthyllis Szampon i odżywka Antyperspiranty Artego Basiclab Beautybigbang Bell Velvet Story Ber de Ver Biała sukienka Romwe Bielenda BioIndygo Bioema Bioer Bione Bionigree Bioteq Bluzka w panterkę BonPrix Buty dresslink CNDirect Candle Online Catrice Catrice - Podkład All Matt Plus Catrice podkład Cece of Sweden Chanel No.5 Cosmepick Crema al Latte Czarna sukienka z wiązaniami Czerwona herbata "Spacer kochanków" Denko Detoks Dom soczewek Dressgal Ekspresowy suchy szampon do włosów Emulsja z kwasem glikolowym 10% Enklare Eveline Fabulous Self Tan Lotion Fit Fit Me Anti-Shine Stick 2w1 Fitokosmetik Fresh&Natural Glis Kurr GlySkinCare włosy Glycolic peel Golden Rose Gwiazdy Gwiazdy Pod Lupą Hair Jazz Hair Repair Halloween Health Box edycja przedpremierowa Health Box październik Hello Nature Hello Slim Herbatint Hooy Initiale kolagen morski Initiale oliwka Intense C Serum na przebarwienia Inveo Jak nakładać podkład mineralny Kallos Banana Kallos Crema al Latte Kardigan Shein Klamry do włosów Kolagenowa maska do twarzy ze złotem Kolagenowe płatki pod oczy ze złotem Kombinezon Shein Koronkowa sukienka Krem do twarzy ze złotem Krem z kwasem migdałowym i polihydroksykwasami Kremy pod oczy Kurtka z kożuszkiem L'Oreal Preference L'biotica L'biotica Biovax L'oreal P12 LC+ maska złuszczająca Lambre Lampa UV/LED Lateksowe legginsy Legginsy Dresslink Linzi Clip Liqpharm Liquid Matte Lokówka babyliss Mama's Żel do higieny intymnej Manufaktura Apteczna Marula Dry Oil Self Tan SPF 50 Maseczka-Peeling K+K Maska regenerująca na tkaninie Matowe pomadki Matt Creation Butterfly Maurisse Mała czarna Metamorfozy Miss Butterfly Modowe inspiracje Mollon Pro Mollon Pro - Regenerujący olejek różany do skórek i paznokci Montibello Mrs. Potter's Mythic Oil Mój krem 12 NOU Secret Blanc Nacomi Nails company Najlepsza maseczka nawilżająca Natan testuje Neauty Minerals Nectar of Nature Nicolle Nicolle 001 Nie polecam Nowości luty Oczyszczanie twarzy Odbudowujący balsam do włosów Olej z opuncji i Mango Odżywka olejek kokosowy Olej hydrofilowy do kąpieli i pod prysznic Olejek arganowy Olejek samoopalający Ombre Ombre L'oreal Opalanie Orzechowy regenerujący balsam Orzechy brazylijskie Ozspecials P12 Granatowa Perłowa Czerń Paese Paese Puder rozświetlający Palette Match System set 6 Pantene Paradis Peggy Sage Perfect Butterfly Perfumy Glantier Perfumy Lambre Perfumy Nicolle Pharmaceris Phar­ma­the­iss Pielęgnacia dzieci Pierre René Pierre René PROFESSIONAL Podkład Royal Mat Podsumowanie Polskie skarby Pose Produkty koreańskie Przesyłki Puder bambusowy Puder rozświetlający Pudrowa szminka PureQueen Pędzle Dresslink Receptury Babuszki Agafii Regenerująca odżywka do włosów Regenist ARS3 Ursolical Rozkloszowana sukienka Rozkloszowana sukienka Romwe Saal-Digital Saint Tropez Schwarzkopf Seche Vite Secret Garden Sensilis Serum nawilżająco-wygładzające Serum olejkowe - odżywcze Shiseido Fino Skin79 Sleek Line Sleek Line Colour Sole Spodnie Dresslink Stymulujący krem regenerujący na noc Stymulujący krem wzmacniający na dzień Sudio Sweden Sukienka Sukienka Romwe Szara kurtka Szara kurtka Shein Sól himalajska Teatox Tonik Gly Mist Top Coat Tropikalny solny peeling Ultimate Oil Elixir Ultimate Repair Vasa bla Velvet Matte Velvet Story Wake Me Up Z apteki Zamówienie z Romwe Zapowiedzi Ziaja kaszmirowa kuracja Ziaja szampon i odżywka Ziarna Inków a.i Polska akcesoria kosmetyczne algi morskie aloe vera aloha asymetryczna spódniczka balsam do ust bell bandi baton Warszawski baza pod makijaż bell wielozadaniowy korektor do twarzy biała kredka biała sukienka biało-czarna sukienka shein bielizna zalando bikini shein bikini. stroje kąpielowe bingospa bio henna bispol biustonosz biustonosz sportowy bluza zaful bluzka Shein bomber branosletki sammydress brwi buty fluorescencyjne błękitna glinka chiński sklep cremay cukier brzozowy czarna henna do brwi Rewia czarna spódniczka czarna sukienka czarna sukienka Shein czarna sztuka czekolada czerwona podeszwa czerwona szminka czy e-papierosy szkodzą dekoracje dieta dieta dziecka do ciała i włosów do domu domowe SPA domowe kosmetyki dres dress dresy zaful e-papieros e-papierosy e-prezenty eGo-C Twist eGo-C Twist 1100mAh emolienty eprezenty etui etui na telefon etuo etuo.pl eyeliner eyeliner dresslink fioletowy szampon fitlovebox lipiec flow fotobum fotokaledarz fotoksiążka fotopoduszka gadżety na telefon gaja gotowanie gąbeczki do podkładu health box czerwiec health box kwiecień health box maj health box styczeń herbata. higiena intymna hipp hybrydy jak nawiązać współpracę z shein jak ułożyć plan treningowy jak zacząć ćwiczyć jak ćwiczyć jakie ćwiczenia pomagają schudnąć jillian michaels joico kolagenem i kreatyną kombinezon kombinezon moro komplet dresowy Romwe konturówka do ust korektor kozaki kozaki za kolano kredka do oczu krem bb panterka krem do biustu krem do pielęgnacji biustu krem na dzień krem na rozstępy krem pod oczy krem pod oczy lavera krem przeciw rozstępom krótki top ksiazki kuferek do makijażu kurta Shein kurtka bomber lakier monohybrydowy lakiery do włosów lampa UV lavera lokówka loreal lotion samoopalający lovi magnesy majtki Ozspecials maseczka brązująca maseczka na noc maseczki maska w płacie maska złuszczająca masło kawowe masło migdał i kokos mat liquid lips mata piraci matowy błyszczyk mel b mezoterapia mity o odchudzaniu modny kolor moro multifan mus pod prysznic mus pod prysznic nivea mój krem 11 mój krem 9 nagietkowy solniak naturalny krem pod oczy niebieska glinka niebieska spódniczka niemowlę notes personalizowany nowości gamiss nowości kwietnia nowości maj nowości października nowości września nude nudziaki nuk ochrona słoneczna od kuchni odżywka do rzęs odżywka do włosów olej cacay olej hydrofilowy olej makadamia olejek na rozstępy olejek przeciw rozstępom olejek w kremie olejek w kremie marion oleokrem oleokrem biovax opaska na włosy opiva organic shop organizer na pędzle orientana orzechy orzechy nerkowca orzechy włoskie paleta podkładów peeling bell peeling błotny peeling do ust peeling enzymatyczny pielęgnacja oczu pielęgnacja okolic oczu pielęgnacja paznokci pielęgnacja stóp piękne cienie podkład mineralny podkład w sztyfcie pomadka Kylie pomadka bell pomadki nude pośladki puder bambusowy ingrid puder ryżowy puder sypki pudrowa szminka bell pędzel do cieni pędzel do podkładu pędzle gamiss pędzle sammydress płyn do twarzy płyn micelarny płytki do stempli ramoneska recenzja e-papierosa riri roller rozświetlający suchy olekek arganowy różowa szminka różowy top samydress sera do rzęs serum Bionigree serum fitomed serum floslek serum multifunkcyjne floslek shein skienka w paski skórzana kurtka skórzana kurtka shein skórzana ramoneska smartwatches smoczki smycz soczewki i okulary spodnie spodnie shein spodnie zaful spódniczka zaful stemple stemple do paznokci stojak na pędzle stolik śniadaniowy stolik śniadaniowy personalizowany stragan zdrowia stringi Ozspecials strój dresowy strój kąpielowy shein strój treningowy stylizacja włosów suchy olejek suchy szampon sukienka Dresslink sukienka maxi sukienka w kratkę super kokos szampon i odżywka szampon koloryzujący szampon koloryzujący Verona szampon koloryzujący ciemny brąz szary szary biustonosz sportowy szczoteczki do podkładu szminka bell szminka w kredce bell szorty szorty Zaful szorty sportowe sztuczne rzęsy szybkie rozdanie sól kąpielowa słuchawki tank top tonik top top sportowy top z ozdobnymi paseczkami top zim torebka sammydress torebka zaful torebki zaful ubrania ubranka na telefon ujędrnianie ciała układanie planu treningowego usta vivio witamina E wod woda kokosowa woda kokosowa riri współpraca Ozspecials współpraca z Dresslink współpraca z Zaful wszystko o -papierosach wybór smoczków włoskie produkty zabawki zakupy w Shein zalando zamówienie rosewholesale zarna kurtka zatrzymanie młodości zdjęcia zegarek sammydress zestaw pędzli zestaw pędzli gamiss zmiany zmiany zuzka light świece zapachowe Żel do higieny intymnej Żywimy z pasją żel pod prysznic. mus do ciała żele