Strony

sobota, 28 września 2019

Płytki elewacyjne – szybki sposób na metamorfozę domu.


Nie każda elewacja, która wygląda jak murowana, jest wykonana z cegły. Coraz częściej możemy spotkać się z takim sposobem „upiększania” budynków.
Wchodząc głębiej w temat wykończenia domu od zewnątrz, dowiedziałam się, że taka forma jest coraz częściej wybierana. Z ciekawości postanowiłam dowiedzieć się czemu moda na prawdziwą cegłę ustępuje tej, na płytki.
Do tej pory zajmowałam się bardziej kwestią wystroju wnętrz, resztę raczej wolałam zostawić mężowi, kiedy przyjdzie na to czas, bo przyznam szczerzę, że ten temat jednak średnio mnie interesuje. Ale do chwili, w której zajmiemy się już naszym wymarzonym domem na poważnie, zostało nam jeszcze dużo czasu. Korzystając z niego postanowiłam przejrzeć wszystkie możliwości, z których możemy wybierać, jeśli chodzi o wykończenie domu z zewnątrz.
Płytki elewacyjne zewnętrzne okazują się być bardzo ciekawym rozwiązaniem.


Płytki elewacyjne są cieńsze i lżejsze, a co za tym idzie – łatwiejsze w montażu.
Od tego, jak doskonale wykonana jest elewacja obiektu, zależy nie tylko jego wygląd, ale także koszty i pracochłonność utrzymania. Ze względu na łatwość zastosowania i różnorodność dostępnych wymiarów i wariantów kolorystycznych, takie rozwiązanie jest wybierane coraz częściej.
Wszystkie ich zalety sprawiły, że zaczęłam poważniej zastanawiać się nad takim rozwiązaniem w przyszłości (oby niedalekiej).

Jestem zdecydowanie w gorącej wodzie kąpana. Nawet, kiedy zostaje mi sporo czasu na decyzje w jakiekolwiek kwestii, przy chwili wolnego już zabieram się za poznawanie danego tematu i szykanie najlepszej opcji dla mnie. Tak było zawsze i nie zapowiada się, żeby coś się zmieniło. Ten post to kolejny dowód na to, że faktycznie lubię mieć wszystko ustalone dużo wcześniej.
Czy finalnie zdecyduję się na płytki elewacyjne? Jeszcze nie wiem, nie sprawdziłam dokładnie wszystkich możliwości. Jednak zdecydowanie będę brała pod uwagę takie rozwiązanie.
A może ktoś wśród moich czytelników ma tak wykończony dom z zewnątrz i może podzielić się swoją opinią na ten temat w komentarzach?


12 komentarzy:

 1. Tak nie wiele trzeba, aby dom ładnie wyglądał :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja właśnie planuje wprowadzić kilka takich elementów u nas

  OdpowiedzUsuń
 3. Czasami niewiele trzeba by dokonać dużej zmiany!

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna sprawa. Nawet nie zdawałam sobie sprawy, że coś takiego istnieje. Wiedziałam, że są płytki ceramiczne, cegła, ale jak chodzi o domy, to myślałam że można je ewentualnie tynkować. Pierwsze słyszę o takim rozwiązaniu jak płytki elewacyjne zewnętrzne. Pozdrawiam Kinga! Uwielbiam Twój blog ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Z ich pomocą można bardzo ciekawie urządzić swój dom. Jeżeli urządzacie łazienkę to zerknijcie na https://krzemien.com.pl/news/jak-wysoko-montuje-sie-umywalke

  OdpowiedzUsuń
 6. Wyglądają fajnie ja mam białą elewację ale już wiem że z czasem trzeba bedzie ja zmienić

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawy efekt na elewacji można uzyskać stosując płytki elewacyjne w typie stara cegła z naturalnego piaskowca. Kamień elewacyjny może być klejony bezpośrednio na elewacje ocieplone.

  OdpowiedzUsuń
 8. Płytki z klinkieru równie dobrze można zastąpić płytkami elewacyjny z piaskowca.

  OdpowiedzUsuń
 9. Natan - bardzo ładne imię. Natan to najlepszy kolega mego syna z treningów karate. Jak Natan nie jedzie na zawody to mój też nie :)

  OdpowiedzUsuń