Strony

środa, 5 czerwca 2019

SEO – Co to takiego?

Mówi się, że człowiek uczy się całe życie. To prawda. Ja ostatnio dowiedziałam się o znaczeniu skrótu SEO. Szczerzę mówiąc, zdarzało mi się trafić na to słowo, ale nie miałam pojęcia o co tu w ogóle chodzi. Przyznam też, że do niedawna mnie to nie interesowało. Dopiero jakiś czas temu trafiłam na artykuł o SEO i postanowiłam dowiedzieć się co to tak naprawdę znaczy. Czy zdobyta wiedza była mi potrzebna? Czy poznanie co kryje się za tym skrótem do czegoś mi się przydało? Z pewnością. W przeciwnym razie ten post nie pojawiłby się na moim blogu.

Zacznę od samego początku, czyli samej definicji SEO. Skrót pochodzi z języka angielskiego od słów Search Engine Optimization. W dosłownym tłumaczeniu : Optymalizacja pod silnik wyszukiwarki.
Każda osoba, która działa w sieci (prowadzi na przykład swój sklep czy właśnie bloga) powinna zrozumieć co znaczy optymalizacja dla wyszukiwarek, a przede wszystkim – swoją wiedzę wykorzystać wprowadzając ją w życie.
Jeśli ciężko pracujemy nad swoją stroną chcąc dotrzeć do jak największego grona odbiorców musimy liczyć się z tym, że nasze oczekiwania mogą okazać się bardzo mylne. Ale nie jest to kwestią złej pracy, często osoby pracujące godzinami nad swoją grafiką mają problem z bardzo niskimi zasięgami, choć ich prace zdecydowanie zasługują na wiele większą liczbę odbiorców. Jaki jest więc powód tak nieadekwatnych do naszych starań zasięgów?
Tu właśnie znajomość znaczenia SEO może okazać się dla nas ratunkiem. Spójrzmy prawdzie w oczy, obecnie osoba, która chce znaleźć w internecie sklep na przykład z ubraniami ma do wyboru milion różnych stron. Oczywiste jest to, że nie przejrzy wszystkich. Większość ludzi sprawdza strony, które wyświetlą się na pierwszej stronie wyszukiwarki. A jeśli nasza jest na dziesiątej? No właśnie, marna szansa by komuś chciało się tyle szukać. A teraz co z tym możemy zrobić?
Warto na początku zdecydować się na audyt SEO. Pomoże to nam zidentyfikować nieprawidłowości, które wpływają na indeksację witryny w wyszukiwarkach. Po zakończonej analizie otrzymujemy raport, który oprócz wskazania wszelkich błędów naszej strony wskaże także elementy, które wymagają poprawy. Znajdziemy tam również pomysły na ulepszenie naszej strony.
Optymalizacja pod wyszukiwarki internetowe ma sprawić, że roboty sieciowe lepiej zrozumieją zawartość witryny. Czyli po prostu – osoba wpisująca frazę związaną z naszą branżą dotrze do naszej strony.
Co obejmuję optymalizacja stron? 
- Optymalizacja kodu strony.
- Optymalizacja treści.
- Optymalizacja grafiki.
- Optymalizacja struktury linków wewnętrznych.
- Optymalizacja słów kluczowych.


16 komentarzy:

  1. Siedząc w internecie siła rzeczy trzeba się tym choć trochę zainteresować :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja właśnie też ostatnio byłam na szkoleniu SEO, aby dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

    OdpowiedzUsuń
  3. Słyszałam i to sporo o SEO :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Seo jest bardzo ważne, chciałabym się podszkolić w tym temacie;)

    OdpowiedzUsuń
  5. Słyszałam już troszkę o SEO ale warto zgłębić ten temat :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Uważam, że SEO to bardzo potrzebna rzecz - ja tego kompletnie nie ogarniam. Ale myślę, że osoby, które chcą zarabiać na swoich stronach, blogach - muszą o SEO pomyśleć, koniecznie!

    OdpowiedzUsuń
  7. Temat naprawdę interesujący i już wiele o tym czytałam...i czytam nadal :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Dopiero nie tak dawno zaczęłam się interesować tematem. Tylko czemu tak późno :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Bardzo mało osób wie co to tak naprawdę jest :) Jako copywriter znam temat na wylot :)

    OdpowiedzUsuń
  10. Ooo a ja zupełnie o tym nie słyszałam ❤️

    OdpowiedzUsuń
  11. SEO jest bardzo ważne. Ja staram. Się pisać posty zgodnie z zasadami :)

    OdpowiedzUsuń
  12. Szczerze? Nigdy o tym nie słyszałam! Przydatne to, ale i tak się na tym mało rozumiem..;(

    OdpowiedzUsuń
  13. Od lutego ciągle się dokształcam w tej kwestii :) i widzę jakie to wazne

    OdpowiedzUsuń
  14. To jest niezwykle ważna kwestia, super że tak dobrze ją opisujesz :)

    OdpowiedzUsuń
  15. Kiedyś zaczęłam się uczyć podstaw. Muszę do tego wrócić.

    OdpowiedzUsuń